GÖZLERİ DOLDURAN TESBİH: ATEŞ KEHRİBAR TESBİHİGÖZLERİ DOLDURAN TESBİH: ATEŞ KEHRİBAR TESBİHİ


Kehribarlar süs ve kozmetik ürünlerinde sıkça kullanılan değerli taşlar olarak bilinir. Günlük yaşamın birçok alanında kullanımı tercih edilen kehribarları en çok bilenler tesbih kullanan kişilerdir. Kehribar türü ve çeşitli yapısıyla tesbih yapımında farklı çeşitlere ayrılır. En bilinen türü ateş kehribar tesbihlerdir. Ateş kehribar nedir sorusu, tesbih almak isteyenler içinse ayrı bir merak konusudur. Ateş kehribar tesbihleri şıklık ve zarafetiyle öne çıkan ürünler olarak söylemek son derece mümkündür.


ATEŞ KEHRİBARI YILLAR İÇİNDE DEMLENEREK OLUŞUR


Türlü renk çeşitleri ve fosilimsi yapısı onu değerli yapan, sahiplerinin gözlerini dolduran özellikleri arasındadır. Ateş kehribar, çam ağacının içinde uzun yıllar kalması sebebiyle, yıldan yıla demlenerek değerli şekline kavuşur. Onu işleyecek kişiler, çıkarım işlemlerini büyük bir dikkatle yaparak, kehribarı özenle ayırır. Ateş kehribar tesbih bu gibi işlemlerden geçerek ince hesaplarla imal edilir. Kırmızı, mavi, sarı, yeşil, siyah ve lacivert renkler, ateş kehribarının ana renkleri arasındadır. Taşta bulunan damarlı yapıysa ateş kehribarını, kehribar yapan yegane özellik olarak kabul edilir.                      Siverekli Mahmut Kırmızı Ateş Kehribar Tesbih

ATEŞ KEHRİBAR TESBİHİN ÖZELLİKLERİ


Bir ateş kehribar nasıl anlaşılır sorusuna verilecek cevap, tesbihin görünümünde olduğudur; damarlı yapısı ve teste tabi tutulduğunda ortaya çıkan sonuçlar kehribarın gerçek kimliğini ortaya çıkarır. Ateş kehribar tesbihin gerçekliğini anlamak isteyenler, kehribarın bir parçasını alıp ateşe tutarak kullandıkları ürünün gerçekliğine erişebilir. Ateş ile yapılan testte, tesbihin orijinalliğini kanıtlayacak en önemli ayrıntı kokusu olacaktır. Ateşe tutulan, ateş kehribar tesbih reçine kokuları vererek tatlı bir aroma ortaya salar. Çıkan tatlı aromayı burunlarında hisseden kişiler, ürünlerinin gerçek olduğuna, o noktadan sonra kanaat getirebilir.

Ateş kehribar tesbihin bir diğer önemli özelliği bünyesinde saklı olan elementlerle açıklanır. İçinde bulunan kıymetli elementler; onun oluşum, demlenme aşamasında son formuna kavuşturarak, olması gereken hale sokar. Elementlerin başında hangisi gelir denecek olunursa ilk başta karbonun geldiğini söylemek doğru olacaktır. Karbon her fosil yakıt ya da fosilleşmiş taş ve parçacıklarda bulunan ilk elementtir. Ürünü demleyen, kehribarı kıvama sokan başat faktör karbon elementi olacaktır. Karbon oranın yanındaysa değerli olan diğer elementler; hidrojen, oksijen gibi özellikler sıralanır.
Ateş kehribar tesbih özellikleri ona karakteristik yanını veren ayrıntılarında bulunur. Ateş kehribar tesbihler şık ve zarif görünümleriyle günlük yaşımın her yerinde kullanılır. Sokaktan iş yerlerine, iş yerlerinden evlere kadar, ateş kehribar tesbihler her yerde boy gösterir. Tesbihin yaygın kullanımı, günlük yaşama uygun olması her kişi için önemli bir noktadır. Yine de kullanıcıların en çok yanlarında taşıdıkları mekanlar genelde iş yerleri olur. İş yerlerinde kalite ve şıklık isteyenler, ateş kehribar tesbihlerini mutlaka yanına alır.


ATEŞ KEHRİBARININ GERÇEĞİ NASIL ANLAŞILIR?


Ateş kehribar tesbihler soluk sarı rengiyle ellerden eksik kalmayarak zamanla kendi gerçek rengini ortaya çıkaracaktır. Soluk sarı renk, tesbih kullananların en çok tercih ettiği renk kategorisindedir. Bunun en önemli özelliği, soluk sarı renkte yaşanan renk değişiminin daha seçik olmasıdır. Tesbihin sahibi renk değişimini soluk sarı renkle çok kolay kavrar. Ortaya çıkan değişimlerle tesbih sahibine yoldaşlık hissi vererek, geçmiş günleri sade bir duyguyla, sükunetli hisler vererek yaşatır.                          925 ayar Gümüş Püsküllü Siyah Ateş Kehribar Tesbih

HER FİYATA ATEŞ KEHRİBAR TESBİH BULMAK MÜMKÜNDÜR!


Ateş kehribar tesbihler tüm detaylarıyla asil tesbih ürünleri arasına girer. Fiyatları imame ve püsküllerde yapılan değişiklere göre farklılık gösterse de, alım esnasında yüksek meblağlar ödenmez. Her ne kadar sade yapılarıyla keseye uygun olsa da, imame ve püskülde istenen değişikliklere göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir.  

Gönül Tesbihcilik 09.12.2022


Etiketler: Ateş Kehribar Tesbihler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.