GÜNLÜK YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZİ: DAMLA KEHRİBAR TESBİHLER


                     
Kaya Damla Kehribar Parçası (Amber)

GÜNLÜK YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZİ: DAMLA KEHRİBAR TESBİH

Damla kehribar tesbih çam ağacının reçinesinden meydana gelen doğal bir taştır. Yıllarca süregelen bekleyişin ardından, çam ağacında reçine olarak salgılanan madde katılaşır. Katılaşan reçine başkalaşım geçirerek kehribar taşına dönüşür. Kehribar taşı oluşumunun uzun yıllar almasıyla; kozmetik ürünler arasında öne çıkan taşlardandır. Geçen zamanla çam ağacının tüm özelliklerini emen kehribar, tamamen organik bir maddeden meydana gelir. İçinde doğanın türlü elementleri vardır. Kehribarın sıvı bir reçineyken zamanla taşa dönüştüğü hikayesinde, çam ağacının bütün besinlerinden faydalandığı bilinmelidir!
Kehribarı bir taş olarak değil, bitki; çam ağacının herhangi bir parçası olarak düşünmek çok faydalı olacaktır. Onu çam ağacının bir parçası olarak düşünmek, taşın kıymetinin daha rahat anlaşılmasına olanak sağlayacaktır.


                         
Kaya Damla Kehribardan Yapılmış Tesbih

DAMLA KEHRİBAR TESBİHİN ÖZELLİKLERİ

Damla kehribar nedir sorusunun cevabı onun oluşumundan, sunumuna kadar geçen sürede saklıdır. Tek başına doğada yıllar içinde sürdürdüğü yolculuğunu; fabrika ve işlem merkezlerinde, işlem merkezlerindeki işi bitince, mağaza ve sahiplerinin ellerinde sonlandırır. Tesbih türleri arasında rağbet edilen ilk ürünlerin başında gelir. Hafif tombul yapısı, eli doldurmasıyla çoğu kişi damla kehribar tesbihleri çok sever. Soluk sarı rengi ve kolay çekimiyle sahibine, elinde olduğu esnada tüm dertlerini unutturur. Çekişi oldukça kolaydır. Ona alışan kişiler, çekimi nedeniyle damla kehribar tesbihlerin haricinde herhangi bir tesbihe rağbet etmez.
Tesbihin vurgulanan en önemli özelliği, çekiminin rahatlığı ve uzun ömürlü olmasıdır. Ayrıca kullanan kişilere güven veren bir üründür. Verdiği güven nedeniyle damla kehribar tesbih özellik bakımından her zaman liste başı ürünlerin içinde olur.               
İçinde Örümcek Fosili olan Damla Kerhibar Kaya

KEHRİBAR YILLAR İÇİNDE DEMLENEREK OLUŞUR!

Damla kehribar tesbihin sırrına vakıf olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler şunlardır; çam ağacının bünyesinde yıllar boyunca demlenerek kıvamına ulaşan kehribar, sarı tonlarında renk alarak, ipliğimsi yapısı ve içinde donmuş su baloncuklarıyla, dalından yeni koparılan bir meyve hissini verir. Damla kehribar tesbih geçtiği tüm fabrikasyon işlemlerden sonra bile organikliğinden bir şey kaybetmeyerek kendi yapısını korur.
Öne çıkan özellikleri arasında zihin ve vücut sağlığına iyi geldiği vurgulanmıştır. Çekiminde yarattığı topraklama sebebiyle, stres gibi olumsuz duyguları bir kenara atarak, insanların rahatlamasına neden olur. Topraklama hissinin en büyük delili organik oluşundan kaynaklanır.                    
Kaliningrad Kaya Damla Kehribar Tesbih

DAMLA KEHRİBAR TESBİH NASIL ANLAŞILIR?

Damla kehribar tesbih organik bir üründür. Her kaliteli ürün gibi onun da sahteleri piyasada sıkça bulunur. Orijinal olarak lanse edilen sahte kehribar tesbihlerin anlaşılması, tesbih uzmanları tarafından kolayca yapılır. Orijinal kehribar tesbihin görünümünü; ipliğimsi yapısı ve baloncuklu halini taklit etmek mümkün olsa da kokusu asla taklit edilemez. Yapımında sentetik maddelerin kullanıldığı sahte ürünlerin taklit edemeyeceği tek gerçek vardır: Koku. Kokunun taklit edilemiyor olmasının en büyük delili, kehribar taşının mucizesinden saklıdır. Bir kehribar taşının oluşması yıllar alacak bir süreçtir.
Yılların verdiği organik görünüm basit bir kimyasal formülle elde edilemez. Hiçbir formülün ortaya koyamayacağı bu gerçeğin sırrı sadece doğada ve kehribar taşının oluşumunda gerçekleşir. Kehribar taşının gerçekliğini anlamak isteyenler bazı testler yapar. Testlerin en başında, tesbihi olanca hızıyla çekmek ve ortaya çıkan kokuyu almaktır. Çekiş sırasında ısınan tesbihten herhangi bir koku gelmiyorsa, muhtemelen kullanılan ürün sahtedir. Test olarak tesbihi elde ısı yaratacak kadar çekmenin dışında, bir tane daha yol bulunur. Yollardan diğeri kehribar taşını kısık ateşe tutmaktır. Yapılan ikinci test çok fazla önerilmese de, ateş, reçinenin ham kokusunu bariz bir şekilde ortama saçacaktır.

Gönül Tesbihcilik 13.12.2022

Etiketler: Kaya Damla Kehribar Tesbihler

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.