Emine Reşvani Turuncu Fransız Galalit Tesbih

Fiyat:
400,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Günlük çekim ve Koleksiyonluk, 7.5x11mm ölçülerinde, Emine Reşvani usta işçilikli, kuru torna, el yapımı, yerli işçilik, sistemli usta imzalı püsküllü, kapsül kesim, yumuşacık çıtır çıtır çekim yapısı ile günlük kullanımda büyük keyif alacağınız ve koleksiyonunuza güzellik katacak harika bir turuncu renk fransız galalit tesbih.

Usta: Emine Reşvani
Ölçü: 7.5x11mm
Püskül: Sistemli usta imzalı püsküllü
Tane: Kapsül kesim
Malzeme: Fransız galalit blok malzeme
Uzunluk: 21cm
Püskül Uzunluğu: 15cm
İmame Uzunluğu: 3cm
Toplam Uzunluk: 36cm
Renk: Turuncu

Galalit kazeinden yapılmış sentetik bir maddedir.  Galalit ismi eski Yunancadan gelmektedir. Gala süt lithos ise taş demektedir. Türkçede süt taşı olarak adlandırabiliriz. Piyasada Galalit nedir dediğimizde Fransız kehribarı diyenler de olacaktır. Kazein ise sütün ana maddesini oluşturan proteindir. İsmi Latince (caseous, cheese)  peynirden gelmektedir, 1940 senesinde Fransada takribi üretim 2700 tondu. 1947de ise bu üretim yarı yarıya düşmüştü. Ayrıca süt üretmek galalitin ana maddesi kazein üretmekten daha karlı bir iş haline gelmişti. 1970de galalit üretimi  tamamen durma noktasına geldi.

Galalit üretilen ilk sentetik maddelerden biridir. Amerikada üretilen katalinin Avrupadaki muadili olduğu söylenebilir. Organik tabanlı bir maddeden kazeinden yapılmıştır. Diğer malzemelerdeki toksisiteyi içermez.
Diğer Özellikler
Stok Kodu3MjE3NDMxMDg2NQ
MarkaGalalit
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
GT3MjE3NDMxMDg2NQ

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.