Eski Malzeme Galalit Tesbih

Fiyat:
147,46 TL
İndirimli Fiyat (%10,3) :
132,20 TL
Kazancınız 15,26 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünlerGünlük çekim, bilek boy, 8x8mm ölçülerinde, usta işçilikli, el yapımı, yerli işçilik, sistemli püsküllü, şalgami kesim, koleksiyonluk, eski malzemeden yapılmış, nadir bir galalit tesbih


Galalit Nedir ?

Galalit kazein’den yapılmış sentetik bir maddedir.  Galalit ismi eski Yunancadan gelmektedir. Gala süt lithos ise taş demektedir. Türkçede süt taşı olarak adlandırabiliriz. Piyasada Galalit nedir dediğimizde Fransız kehribarı diyenler de olacaktır. Kazein ise sütün ana maddesini oluşturan proteindir. İsmi Latince (caseous, cheese)  peynirden gelmektedir, 1940 senesinde Fransa’da takribi üretim 2700 tondu. 1947’de ise bu üretim yarı yarıya düşmüştü. Ayrıca süt üretmek galalit’in ana maddesi kazein üretmekten daha karlı bir iş haline gelmişti. 1970’de galalit üretimi  tamamen durma noktasına geldi.

Galalit üretilen ilk sentetik maddelerden biridir. Amerika’da üretilen katalinin Avrupa’daki muadili olduğu söylenebilir. Organik tabanlı bir maddeden kazein’den yapılmıştır. Diğer malzemelerdeki toksisiteyi içermez.

Ölçü: 8x8mm
Püskül: Sistemli püsküllü
Tane: Şalgami kesim
Malzeme: Eski galalit
Uzunluk: 29.5cm
İmame Uzunluğu: 4.5cm
Renk: Haki
Diğer Özellikler
Stok Kodu0111
MarkaGalalit
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
GT0111T1

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.