Mavi Fransız Galalit Tesbih/3MDE4NjY5NDQwMw

Fiyat:
284,75 TL
İndirimli Fiyat (%21,4) :
223,73 TL
Kazancınız 61,02 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Günlük çekim ve koleksiyonluk, 7.5x11.5mm ölçülerinde, usta işçilikli, kuru torna, el yapımı, yerli işçilik, sistemli püsküllü, beyzi kesim, yağ gibi yumuşak çekim yapısı ile günlük kullanımda keyif alacağınız harika bir mavi fransız galalit tesbih.

Galalit kazein'den yapılmış sentetik bir maddedir.  Galalit ismi eski Yunancadan gelmektedir. Gala süt lithos ise taş demektedir. Türkçede süt taşı olarak adlandırabiliriz. Piyasada Galalit nedir dediğimizde Fransız kehribarı diyenler de olacaktır. Kazein ise sütün ana maddesini oluşturan proteindir. İsmi Latince (caseous, cheese)  peynirden gelmektedir, 1940 senesinde Fransa da takribi üretim 2700 tondu. 1947 de ise bu üretim yarı yarıya düşmüştü. Ayrıca süt üretmek galalit in ana maddesi kazein üretmekten daha karlı bir iş haline gelmişti. 1970 de galalit üretimi  tamamen durma noktasına geldi.

Galalit üretilen ilk sentetik maddelerden biridir. Amerika da üretilen katalinin Avrupa daki muadili olduğu söylenebilir. Organik tabanlı bir maddeden kazein den yapılmıştır. Diğer malzemelerdeki toksisiteyi içermez.

Ölçü: 7.5x11.5mm
Püskül: Sistemli püsküllü
Tane: Beyzi kesim
Malzeme: Fransız Galalit
Uzunluk: 23.5cm
Püskül Uzunluğu: 12.5cm
İmame uzunluğu: 4.5cm
Toplam Uzunluk: 36cm
Renk: Açık Mavi
Diğer Özellikler
Stok Kodu3MDE4NjY5NDQwMw
MarkaGalalit
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
GT3MDE4NjY5NDQwMw

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.