Usta İşçilikli Multicolor Fransız Galalit Tesbih GTNDk1Mg

Fiyat:
508,48 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
305,08 TL
Kazancınız 203,39 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Günlük çekim ve Koleksiyonluk, 7x11mm ölçülerinde, usta işçilikli, kuru torna, el yapımı, yerli işçilik, sistemli usta imzalı püsküllü, kapsül kesim, yumuşacık çıtır çıtır çekim yapısı ile günlük kullanımda büyük keyif alacağınız ve koleksiyonunuza güzellik katacak harika bir multicolor fransız galalit tesbih.

Ölçü: 7x11mm
Püskül: Sistemli usta imzalı püsküllü
Tane: Kapsül kesim
Malzeme: Fransız galalit blok malzeme
Uzunluk: 21.5cm
Püskül Uzunluğu: 15.5cm
İmame Uzunluğu: 3cm
Toplam Uzunluk: 37cm
Renk: Multicolor

Galalit kazeinden yapılmış sentetik bir maddedir.  Galalit ismi eski Yunancadan gelmektedir. Gala süt lithos ise taş demektedir. Türkçede süt taşı olarak adlandırabiliriz. Piyasada Galalit nedir dediğimizde Fransız kehribarı diyenler de olacaktır. Kazein ise sütün ana maddesini oluşturan proteindir. İsmi Latince (caseous, cheese)  peynirden gelmektedir, 1940 senesinde Fransada takribi üretim 2700 tondu. 1947de ise bu üretim yarı yarıya düşmüştü. Ayrıca süt üretmek galalitin ana maddesi kazein üretmekten daha karlı bir iş haline gelmişti. 1970de galalit üretimi  tamamen durma noktasına geldi.

Galalit üretilen ilk sentetik maddelerden biridir. Amerikada üretilen katalinin Avrupadaki muadili olduğu söylenebilir. Organik tabanlı bir maddeden kazeinden yapılmıştır. Diğer malzemelerdeki toksisiteyi içermez.
Diğer Özellikler
Stok Kodu3MjE3NTg1NDk1Mg
MarkaGalalit
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
GT3MjE3NTg1NDk1Mg

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.